Kiedy piszę ten artykuł, cieszę się niesamowitymi korzyściami płynącymi z mojego prawidłowo zainstalowanego, w pełni działającego systemu klimatyzacji.

Chłód i komfort zwiększają moją koncentrację. A ponieważ jestem również astmatykiem, mogę z całą pewnością stwierdzić, że moja klimatyzacja jest niezbędna dla mojego zdrowia i dobrego samopoczucia. Na przykład, kiedy ostatnio doznałem szczególnie paskudnego ataku astmy i musiałem zadzwonić pod numer 911, gdzie czekałem na karetkę? Masz rację, tak blisko mojego systemu chłodzenia, jak tylko mogłem.

Oto kilka korzyści płynących z posiadania prawidłowo działającego systemu klimatyzacji w Twoim miejscu.

Utrzymywanie wilgotności w ryzach

Bez prawidłowo działającego systemu klimatyzacji w moim miejscu, z pewnością chorowałbym częściej i Ty również. Badania pokazują, że wilgotność na poziomie 50% lub wyższym może wywoływać ataki astmy. Jedna z teorii mówi, że bardzo wilgotne powietrze jest cięższe i dlatego trudniej się nim oddycha.

Z doświadczenia wiem tylko, że jestem bardziej podatny na ataki astmy, jeśli wilgotność powietrza jest zbyt wysoka.

Filtrowanie substancji drażniących

Innym sposobem, w jaki klimatyzatory pomagają jest system filtracji, który usuwa z powietrza czynniki wywołujące astmę. Pleśń, roztocza i grzyby mogą wywołać ataki astmy i uczynić je bardziej dotkliwymi. Jako korzyść uboczną, wirusy i bakterie są również filtrowane, o ile masz odpowiedni filtr na miejscu.

Zachowanie komfortu i odpoczynek

Lato w naszym kraju jest gorące. Jak wszyscy wiemy, jeśli jest zbyt gorąco, nie da się spać.

Biały szum pochodzący z systemu klimatyzacji może pomóc Ci lepiej spać w nocy. Jeśli mieszkasz w miejscu, w którym ciągle przeszkadzają Ci sąsiedzi i ruch uliczny, system klimatyzacji może pomóc Ci zamaskować te irytujące dźwięki. Będziesz mieć większe szanse na spokojny sen... co jest również istotne dla Twojego zdrowia.