Wiele gałęzi przemysłu, od medycznego po farmaceutyczny i spożywczy, wymaga niezawodnych dostaw niskotemperaturowych płynów technologicznych do kontroli różnych procesów przemysłowych, zwiększenia wydajności maszyn i zapewnienia kontroli jakości produktów.

Układ CSTC do przemysłowej wymiany ciepła

Moduł regulacji temperatury o bliskiej tolerancji (CSTC) to niskotemperaturowy system regulacyjny idealny do przemysłowych i wielkoskalowych operacji wymiany ciepła/chłodzenia. Urządzenie CSTC można połączyć z przemysłowymi agregatami chłodniczymi firmy Cold Shot Chillers (CSC) w celu uzyskania płynów procesowych o bliskiej tolerancji.

CSTC jest zbudowany na płycie bazowej ze stali nierdzewnej, odpowiedniej do większości zastosowań.

Używanie modułu kontroli temperatury o bliskiej tolerancji z przemysłowym agregatem chłodniczym

Po dobraniu odpowiednich rozmiarów i połączeniu z jednym z naszych przemysłowych agregatów chłodniczych system może utrzymywać temperaturę z dokładnością do +/- 0,5°F od wartości zadanej. Taka konfiguracja zapewnia niezawodne źródło płynów technologicznych dla dużych procesów i systemów przemysłowych.

CSTC rozprasza ciepło, wykorzystując standardowy jednościenny wymiennik ciepła (z opcją dwuściennego lutowanego płytowego wymiennika ciepła).

Przemysłowe zastosowania systemu CSTC

Urządzenie do regulacji temperatury w warunkach bliskiej tolerancji nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań przemysłowych, w tym do:

Wykańczanie metali

Regulacja temperatury jest istotną częścią procedur anodowania, powlekania i galwanizacji w przemyśle obróbki wykończeniowej metali. Podczas chłodzenia zbiornika, prąd elektryczny jest przekazywany w celu wywołania reakcji chemicznej i podgrzania kąpieli kwasowej, po czym roztwór musi być schłodzony do precyzyjnej temperatury. Chłodziarka do wykańczania metali jest następnie wykorzystywana do pobierania ciepła ze zbiornika za pomocą wężownicy umieszczonej wewnątrz zbiornika lub za pomocą wymiennika ciepła. W połączeniu z odpowiednią chłodziarką przemysłową chłodzoną wodą lub powietrzem, agregat CSTC może być stosowany w przemyśle obróbki metali do chłodzenia prostowników, kąpieli kwasowych, części metalowych i innych.

Oto prosta kalkulacja wydajności agregatu chłodniczego, aby określić wielkość agregatu chłodniczego potrzebnego w procesie wykańczania metali:

  • Sprawdź moc wyjściową prostownika (ampery i wolty).
  • Uzyskaj całkowitą liczbę BTU. Całkowite BTU = Ampery x Volty x 3,414
  • Znajdź całkowitą wydajność chłodniczą (w tonach). Tony = BTU / 12 000
  • Uzyskaj właściwy rozmiar agregatu chłodniczego zaokrąglając liczbę w górę do najbliższej standardowej jednostki.

Wydajność systemów chłodniczych CSTC waha się od 12 000 BTU/godz. wzwyż.

Medyczne

Przemysłowe systemy chłodnicze są używane do odhumusowania i schładzania powietrza oraz innych płynów w placówkach medycznych. Ze względu na wrażliwą naturę procedur medycznych, niezawodność stosowanych systemów chłodzenia jest krytyczna.

Firma Cold Shot Chillers oferuje różnorodne przemysłowe systemy chłodzenia dla przemysłu medycznego. Nasz CSTC w połączeniu z jednym z naszych medycznych agregatów chłodniczych może zapewnić niezawodny strumień schłodzonych płynów dla urządzeń klasy szpitalnej, takich jak przyspieszacze liniowe, systemy chłodzenia krwi, tomografy komputerowe, rezonanse magnetycznie, sprzęt laboratoryjny i wiele innych.

Winiarnie i browary

Proces fermentacji musi być szybko schłodzony w celu kontroli jakości w winiarniach i browarach. Przemysłowe agregaty chłodnicze dla winiarni i browarów są używane do rozpraszania ciepła i regulacji temperatury wewnętrznej dużych zbiorników z płaszczem i 2-stopniowych wymienników ciepła.

Aby uzyskać produkty wysokiej jakości i zapewnić optymalne działanie, zwykle wymagane jest szybkie schłodzenie temperatury wewnętrznej systemu z 70°F do 34°F. Nasze urządzenie do regulacji temperatury o bliskiej tolerancji jest doskonałym wyborem do regulacji temperatury w przetwórstwie napojów alkoholowych i bezalkoholowych.

Rolnictwo hydroponiczne

Wraz z ostatnimi postępami w dziedzinie ogrodnictwa hydroponicznego (uprawa roślin bez gleby i w regulowanych warunkach) wzrosło zapotrzebowanie na regulację temperatury. Systemy hydroponiczne mogą wykorzystywać przemysłowe systemy chłodzenia firmy Cold Shot do efektywnego chłodzenia zbiorników.

CSTC może być używany z agregatami chłodniczymi do hydroponiki firmy Cold Shot o wydajności od 1,5 do 100 ton. Standardowa konfiguracja zapewnia niezawodne chłodzenie kultur hydroponicznych z temperaturą utrzymywaną na poziomie +/- 2F od punktu nastawy. System może być obsługiwany zdalnie i monitorowany za pomocą wewnętrznych sterowników PLC i komputerów. Rozwiązania niestandardowe są dostępne na życzenie.

Przetwórstwo żywności

CSTC może być połączony z przemysłowymi agregatami chłodniczymi dostosowanymi do zastosowań w przetwórstwie żywności, np. agregatami chłodniczymi dla piekarni i niestandardowymi komercyjnymi agregatami chłodniczymi do żywności i napojów. Cold Shot Chillers oferuje szeroki zakres opcji i niestandardowych rozwiązań, aby zaspokoić potrzeby każdego klienta.

Piekarnie przemysłowe: CSC produkuje standardowe i konfigurowalne agregaty chłodnicze o ścisłej tolerancji temperaturowej dla piekarni przemysłowych. Te urządzenia chłodnicze dla piekarni zapewniają niezawodny strumień zimnych płynów do wody procesowej i składnikowej o temperaturze do 33°F.