"Na jaką temperaturę powinienem ustawić mój klimatyzator?" to dość gorące (przepraszam!) pytanie w dzisiejszych czasach. My, Kanadyjczycy, chcemy zrobić co w naszej mocy, aby oszczędzać energię i zmniejszyć rachunki za prąd, ale jednocześnie potrzebujemy klimatyzacji bardziej niż kiedykolwiek, aby poradzić sobie z latem, które z roku na rok wydaje się coraz gorętsze.

Jak zrównoważyć te dwie rzeczy? Na co powinniśmy nastawić klimatyzator, aby połączyć chłód z wydajnością energetyczną? Przeczytaj dalej, aby poznać praktyczne sposoby.

1. Ustaw klimatyzację na 25,5°.

Jak owsianka Goldilocks, ta temperatura jest w sam raz - nie tak zimna, by marnować energię elektryczną (i pieniądze), ale nie tak gorąca, byś czuł się w domu jak w saunie. Chodzi o to, aby Twój dom był wygodny, a nie lodowato zimny z działającą cały czas klimatyzacją.

2. Skorzystaj z pomocy termostatu

Zainstaluj programowalny lub inteligentny termostat, aby regulować klimatyzację. Zaprogramuj go, aby podnieść temperaturę o kilka stopni wyżej, gdy będziesz poza domem przez kilka godzin lub dłużej, a następnie obniż ją w samą porę, abyś wrócił do domu w komfortowo chłodnym domu.

3. Utrzymuj klimatyzację w dobrej kondycji

Jeśli już wymieniasz lub czyścisz wiernie swój filtr powietrza, daj sobie poklepać po plecach. (Jeśli nie, przypomnij sobie o tym.) Właściwa pielęgnacja pomaga systemowi chłodzenia bardziej efektywnie. Teraz kolejny ważny krok: zaplanuj dokładną regulację klimatyzatora z jednym z naszych "przyjaznych ekspertów". W tym samym czasie, mogą oni zająć się wszelkimi potrzebnymi naprawami.

4. Unikaj przegrzewania domu

Zmywarki, suszarki, piece i inne urządzenia wydzielają strasznie dużo ciepła, gdy pracują. Nie będziemy prosić, abyś całkowicie zrezygnował z tych nowoczesnych udogodnień, ale używanie ich w mniejszym stopniu (lub przynajmniej poza godzinami pracy) pomoże uchronić dom przed przegrzaniem.

Uruchamiaj zmywarkę tylko wtedy, gdy masz już pełny załadunek i pomiń płukanie wstępne. Powieś pranie do wyschnięcia w promieniach słońca Brampton. Jeśli chodzi o gotowanie, co lepiej mówi o lecie niż grill na świeżym powietrzu?

5. Osuszaj

Szybka rada: Obniż poziom wilgotności względnej, a Twoje powietrze w pomieszczeniach będzie "magicznie" chłodniejsze. Jak to zrobić? Bierz krótsze prysznice, korzystaj z wentylatora wyciągowego w łazience i okapu kuchennego, gdy tylko zajdzie taka potrzeba, a podczas bardzo wilgotnej, lepkiej pogody rozważ uruchomienie osuszacza.

6. Kup wentylator

Wentylator podłogowy lub sufitowy zużywa o wiele mniej energii niż Twój klimatyzator. Odpowiedź na pytanie "Co powinienem ustawić mój klimatyzator na?" może być o kilka stopni wyższa, gdy wykorzystasz wentylator do bardziej efektywnej cyrkulacji schłodzonego powietrza. W łagodniejsze dni zrezygnuj z klimatyzacji; sam wentylator może zapewnić wystarczającą moc chłodzenia.

7. Zaangażuj w to swoją rodzinę

Oszczędzanie energii jest jak każdy schemat samodoskonalenia - ma większe szanse na sukces, gdy ma się jakieś wsparcie. Spraw, aby podniesienie ustawienia klimatyzacji było wyzwaniem, a nie przykrym obowiązkiem. A jeśli wszyscy są naprawdę nieszczęśliwi, rozważ obniżenie termostatu, tylko trochę na raz, aż znajdziesz temperaturę wewnętrzną, z którą możesz żyć.