Przepis na frustrację: Jest duszny, gorący dzień w Brampton, a Ty rozpaczliwie pragniesz ulgi. Wiesz, że Twoja klimatyzacja jest włączona; słyszysz, jak dmucha. Problem polega na tym, że system AC dmucha gorącym powietrzem, a nie błogą chłodną bryzą, której oczekiwałeś.

Więc co jest nie tak? Dlaczego Twoja klimatyzacja wydmuchuje ciepłe powietrze? A co więcej, co można z tym zrobić?

Rozwiąż problem z klimatyzacją, korzystając z poniższej listy, i przywróć w domu komfortową, zdrową temperaturę - szybko!

1. Sprawdź termostat

Zacznijmy od początku. Czy sprawdziłeś ustawienie termostatu? Nawet jeśli wiesz, że zostawiłeś go w żądanej temperaturze, zawsze istnieje możliwość, że ktoś inny "pomocnie" dostosował go do cieplejszej temperatury w międzyczasie.

Upewnij się, że jest ustawiony na Cool lub Auto, jak również - nie tylko na On (co spowoduje wentylator działa cały czas). Co gorsza, kontrola może być w jakiś sposób został przełączony do ciepła. Agghh! Na szczęście jest to prosty problem, którym możesz zająć się sam.

2. Poszukaj brudnego filtra powietrza

Kolejnym podstawowym krokiem jest spojrzenie na filtr powietrza systemu HVAC. Ten filtr ma ważne zadanie ochrony delikatnych komponentów przed kurzem i brudem. Kiedy jednak staje się zbyt pełny, cały ten brud zablokuje przepływ powietrza do klimatyzatora.

Najlepiej jest sprawdzać filtr powietrza co najmniej raz w miesiącu i wymieniać go zawsze, gdy zauważysz, że jest zatkany (Jak sprawdzić, czy nie jest zatkany? Podnieś zużyty filtr do światła. Jeśli przez filtr nie widać światła, to znaczy, że powietrze równie boleśnie się przez niego przedostaje).

3. Brudna wężownica skraplacza

Kiedy zaniedbujesz regularną wymianę lub czyszczenie filtra powietrza, często może to prowadzić do powiązanego problemu - brudnej cewki skraplacza. Podobnie jak w przypadku zatkanego filtra, brudna cewka zablokuje przepływ schłodzonego powietrza i spowoduje spustoszenie w Twoim klimatyzatorze.

Normalnie, należy konserwować klimatyzację, aby uniknąć problemów. Jednakże, jeśli pozwoliłeś sytuacji slajd, najlepszym rozwiązaniem jest profesjonalne czyszczenie i naprawa.

4. Sprawdź wyłącznik obwodu

AC dmuchanie ciepłym powietrzem pokazuje, że wewnętrzna jednostka klimatyzatora jest włączona, a zasilanie jest funkcjonalne. Jak dotąd, tak dobrze. Ale co z jednostką zewnętrzną - skraplaczem? Jeśli jego zasilanie wysiadło, system nie będzie chłodził wydmuchiwanego powietrza.

Przyjrzyj się wyłącznikowi automatycznemu, który kontroluje jednostkę skraplacza i zresetuj go, jeśli zadziałał. Jeśli wyłącznik wyjeżdża ciągle, możesz mieć niebezpieczny problem elektryczny, który wymaga naprawy przez licencjonowanego elektryka lub profesjonalistę HVAC.

5. Niski poziom czynnika chłodniczego

Być może Twój klimatyzator dmucha gorącym powietrzem, ponieważ ilość czynnika chłodniczego jest niższa niż powinna być. Ponieważ freon i inne czynniki chłodnicze nie są po prostu zużywane, oznacza to, że masz gdzieś w systemie wyciek czynnika chłodniczego, spowodowany pęknięciem lub podobnym uszkodzeniem.

Takie małe wycieki nie są łatwe do znalezienia i naprawienia. Mamy jednak dobrą wiadomość: nasi technicy klimatyzacji są wykwalifikowani w wykrywaniu wycieków i ich fachowej naprawie.